Ubrania Petite - co oznacza słowo "petite"?

Zacznijmy od tego, co oznacza słowo „petite”, które bardzo często pojawia się w moich wypowiedziach. Słowo “petite” pochodzi z języka francuskiego i oznacza “mały” lub “drobny”. W języku angielskim jest często stosowane w odniesieniu do kobiet drobnych oraz o niskim wzroście.

Ubrania petite to ubrania, które są zaprojektowane specjalnie dla kobiet o mniejszych rozmiarach ciała. Ubrania petite różnią się od standardowych ubrań pod względem proporcji, długości i rozmiaru.

Oto kilka różnic między ubraniami petite a zwykłymi ubraniami:

Krótsze rękawy i nogawki – ubrania petite mają krótsze rękawy i nogawki, aby lepiej pasowały do proporcji mniejszego ciała.

Dla drobnych kobiet – Węższy pas – ubrania petite mają węższy pas, lub jak w Petite Pants w każdym modelu spodni pojawia się specjalna gumka do jej regulacji, ponieważ kobiety o mniejszych rozmiarach ciała zazwyczaj mają proporcjonalnie mniejsze talie.

Ubrania petite zaspokajają potrzeby niskich kobiet, które mają trudności ze znalezieniem ubrań, które pasują do ich proporcji ciała. Dzięki specjalnemu projektowaniu przez osobę niską (mnie – Agatę) ubrania petite w Petite Pants pomagają kobietom o niższym wzroście wyglądać modnie i czuć się dobrze w swojej skórze.

Poznaj nasze produkty Petite - ubrania dla niskich kobiet

 

W Petite Pants możesz na ten moment znaleźć takie modele ubrań jak:

Spodnie COMMO – jest to mój pierwszy stworzony produkt dla drobnych kobiet. Spodnie COMMO to spodnie o szerokich, bardzo modnych nogawkach z zakładką z przodu, która dodaje im elegancji, a wykonane są z bardzo wygodnej w noszeniu dzianiny.

POZNAJ SPODNIE COMMO

 

Spodnie TOUS – najnowszy produkt, który zdecydowanie przypadł Wam do gustu. Spodnie posiadają pięknie wykończone wycięcie z przodu. Idealnie komponują się ze szpilkami w wersji eleganckiej oraz w wersji luźniejszej np. ze sportowymi butami.

POZNAJ SPODNIE TOUS

 

Marynarka TOUS – to pierwsza marynarka w Petite Pants. Idealnie skrojona na ciało niskiej kobiety. Możesz nosić ją ze spodniami TOUS – wtedy stworzysz idealny komplet petite lub np. z jeansami

POZNAJ MARYNARKĘ TOUS

 

Zestaw dresowy DUQUO – piękne, minimalistyczne zestawy dresowe, wykonane w 90% z bawełny. Składają się ze spodni z gumką w kostkach oraz bluzy z kapturem. Idealne nawet na szybkie wyjście na miasto.

POZNAJ ZESTAW DRESOWY DUQUO

 

Sukienka NOIR – totalny bestseller. Przepadłyście za tą sukienką- ja też. Przepiękne wycięcia na rękawach oraz lewej nodze – wszystko idealnie się komponuje a do tego sukienka posiada świetny skład, bo wykonana jest w 95% z wiskozy.

POZNAJ SUKIENKĘ NOIR

Agata Świtowska