Moda jest niesamowicie wszechstronna i pozwala na eksperymentowanie z różnymi stylami.
Jednak niskie kobiety czasami mogą mieć trudności ze znalezieniem idealnych fasonów, które podkreślą ich atuty. Choć nie ma jednoznacznych reguł w modzie, dzisiaj postaramy się podzielić kilkoma poradami, które pomogą unikać niekorzystnych fasonów dla niskiego wzrostu. Pamiętaj jednak, że najważniejsze jest, abyś czuła się komfortowo i pewnie w tym, co nosisz.

Te wskazówki mają jedynie charakter inspiracyjny, a wybór jest zawsze w Twoich rękach!

1. ZBYT DŁUGIE SPODNIE I SUKIENKI

Unikaj długich spodni, które przekrywają Twoje obuwie, ponieważ skracają one optycznie nogi i mogą powodować, że cała sylwetka będzie wydawać
się niższa. Jeśli jesteś zakochana w długich spodniach, warto zwrócić uwagę na modele z wysokim stanem, które optycznie wydłużą nogi.

2. OBSZERNE I ZA DUŻE UBRANIA

Zanurzenie się w luźnych i obszernych ubraniach może “zatopić” Twoją sylwetkę, sprawiając wrażenie, że jesteś mniejsza niż jesteś naprawdę.
Postaw na lekko dopasowane ubrania, które podkreślą Twoje atuty, nie zagrażając optycznie wzrostowi.

3. ZBYT DŁUGIE SUKIENKI MAXI

Sukienki maxi mogą być niewłaściwym wyborem dla niskich kobiet, zwłaszcza jeśli są one bez talii i “zalewają” sylwetkę. Jeśli jednak nie możesz się
oprzeć urokowi sukienek maxi, wybieraj te z lekkiego materiału, które delikatnie układają się wokół ciała i nie są zbyt obszerne.

4. POZIOME PASKI

Paski w poziomie mogą wprowadzić złudzenie jeszcze mniejszego wzrostu.
Lepiej zdecydować się na pionowe paski lub unikać wzorów zbyt dużych lub nasyconych, które mogą przytłaczać sylwetkę.

5. DŁUGIE SWETRY

Długie swetry, które sięgają za biodra, mogą skrócić optycznie nogi. Wybieraj raczej swetry z taliowanym krojem lub nosząc dłuższy sweter, zestaw go z wysokim stanem spodni, aby wydłużyć nogi.

6. BUTY Z PASKIEM NA KOSTCE

Buty z paskiem na kostce mogą przeciąć optycznie nogi i skrócić sylwetkę. Lepiej wybierać buty z odkrytą kostką lub te, które optycznie wydłużają nogi, np. szpilki lub botki z v-dekoltem.

Pamiętaj, że to tylko zasady, a moda jest dla Ciebie, nie na odwrót! Jeśli kochasz jakiś fason, niezależnie od tego, czy jest “idealny” dla Twojego wzrostu, śmiało go nosić! To, co sprawia, że ​​czujesz się pewnie i pięknie, jest najważniejsze. Ostatecznie, każda z nas jest piękna i wyjątkowa na swój sposób, a moda powinna być zabawą i sposobem na wyrażanie siebie, nie czymś, co ogranicza nasze możliwości. Baw się modą, eksperymentuj i ciesz się każdym dniem, podkreślając swój unikalny styl i osobowość!

Sprawdź ubrania dla niskich kobiet

Agata Świtowska